Apple eski modelleri yavaşlattığı için özür diledi

Amerikalı teknoloji devi Apple utandıran itiraf geldi. Eski iPhone modellerini müşterilerinin bilgisi olmadan yavaşlattığı için müşterilerinden özür diledi.

Apple son yaptığı son bilgilendirme ile ürünlerini kullanan tüm kişi ve kurumlardan sebep oldukları yavaşlatma için özür diledi. Pil ömrünün azalmasına bağlı olarak meydana gelebilecek beklenmedik kapanmaların olmaması için eski model iPhone telefonları yavaşlattığını kabul eden Apple, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, “Özür dileriz. tüm Apple cihazlarının batarya kullanım ömrünü kasıtlı olarak kısaltacak veya kullanıcı uygulamalarının kalitesini düşürecek bir şey asla yapmadık ve yapmayacağız.” bilgileri içeren açıklamayı yaptı

Yaptığı hatayı düzeltmek için Batarya ürün değişimlerinde 50 dolarlık indirim uygulayacağını açıklayan Apple, batarya değişim fiyatının 79 dolardan 29 dolara düşürdüğünü belirtti.

Firma, ayrıca, 2018’de, Apple markalı ürün kullanıcıların cihaz bataryaların kalite durumu hakkında detaylı bilgi sahibi olmaları için işletim sisteminde güncelleme yapılacağını duyurdu.

Şirket, geçen günlerde, eskidiğinde ya da şarjı azaldığında bataryanın aniden kapanmasını önlemek için iPhone 6S, iphone 6, iphone SE ve iphone 7 modellerini yavaşlattığını kabul etmişti. Açıklamanın ardından, ABD’nin farklı eyaletlerinden Apple hakkında toplu ve bireysel davalar açılmaya başlandı. Mahkeme sonuçlarının bu konuyu dahada aydınlatacağını umuyoruz.

iPhone kullanıcılarının daha eski modeller için yaşadıkları deneyimlerde ürünlerinin yavaşladığı ve bunun bilinçli olduğu konusunda süphelerin var olduğunu yolumlarda gözlemliyorduk.

Kaynak: AA

Birbiral Bilinçli alışveriş marketi