Batarya ömrünü ikiye katlayacak 4 tüyo

Akıllı telefonlar artık Günlük yaşantının en önemli öğesi haline geldi. Günün yirmi dört saati bu mobil cihazlarla geçiyor. Yoğun olarak haberleşmede, eğlencede oyunda kullanıldığından batarya ömürleri bekleneni veremiyor. Mobil cihaz kullanıcıların en çok karşılaştıkları ve şikayet ettikleri sorunlardan olan kısa pil ömrünü, birbirinden önemli 4 ipucunu takip edip uygulayarak pil kullanım süresini iki katına çıkarmak mümkün.

Türkiye insanları özellikle mobile teknolojiyle birlikte akıllı telefonların kullanımında

Dünya’da en önde olan ülkelerden birisi. Habere ulaşma ihtiyacından iletişim kurmaya, eğlenme ihtiyacından başkalarının yaşamına ve paylaşımına göz atmaya kadar yaşamın her alanında olan birçok nokta akıllı telefonlar aracılığıyla kişilerin kullan erişimine açık. Yoğun kullanım arttıkça cihazın batarya ömürleri ihtiyaca cevap veremez hale geliyor ve telefon pillerini şarj edebilecek güç kaynakları almak, taşımak ve kullanmak çoğu zaman can sıkıcı olabiliyor. İşte böyle anlarda batarya ömrünü iki katına çıkarıp, cihazınızın enerji seviyesinin yarı yolda kalmamak isteyenlere birbirinden değerli dört ipucu.

Aşırı ısınmayı tedbir alın

“Telefon bataryaları ısıya karşı hassas olduğundan, bataryanın aşırı ısınması hem ömrünü hızlı kısaltıyor ayrıca da telefonun yavaşlamasına neden oluyor. Şarj esnasında telefonunuzun güneşle direkt temas etmemesine ve bu işlem sırasında kılıf kullanmamaya özen gösterin.” Şarjı koyduğunuz zemin ve ortam çok sıcak olmamasına özen gösterin

Telefonunuzu Uyurken şarj etmeyin

“Bataryanız tamamen doluyken telefonunuzu şarjdan çıkarın. Çıkarmadığınız durumda ise elektrik akımından dolayı gerilim arttığından bataryanın ömrü olumsuz olarak etkileniyor. Bu durum özellikle geceleri telefonu şarja takarak uyunan zaman gerçekleştiğinden, yatmadan önce şarj işlemini tamamlamaya dikkat edin.” Böylece uzun zaman şarzda kalmasına engel olursunuz.

Bataryanızı çabuk çabuk şarj edin

“Telefonunuzu herhangi bir amaç için kullanırken şarj edebilmenizde bir sakınca yok. Tek seferde telefonunuzun bataryasını tamamen doldurmaktansa, kısa aralıklarla da olsa güç kaynağına bağlayarak şarj kontrolünü elinize alabilirsiniz.”

Yüzde 100 doluluk zorunlu değil

“Telefonunuzun şarjının yüzde 100 dolu olmasının faydası olmadığı gibi bilinenin aksine iyi bir durum değildir. Batarya tamamen dolu olduğunda çok uzun bir kullanım ömrü sunmayacağından, doluluk oranının yüzde 100 değil de yüzde 85-90 seviyesinde kalması çok daha yararlı olarak batarya ömrünü uzatacaktır.”

Birbiral bilinçli alışveriş sanal marketi