Facebook Blueprint artık Türkçe kullanılabilecek!

Facebook’un ticari kazan getiren hizmet alanından olan ve her ölçekten ajans, reklam veren ve şirketin Facebook uygulama ve hizmet .eşitlerinden yararlanarak amacıyla hizmete sunduğu online eğitim programı Blueprint, artık Türkçe dilinde de yayın vermeye başladı.

Facebook, Blueprint’in Dünya çapında yakaladığı başarıyı gelir amaçlı kullanmak üzere kurduğu sanal eğitim projesi artık bundan böyle Türkçe olarak yayına sokuldu. Dünyada bir çok dilde hizmet veren uygulama ile işletmeler iş ve hedeflerini geliştirmek için Facebook sosyal medya uygulamasını artık daha fazla etkin olarak kendi dillerinde kullanabilecekler. Türkçe ile hizmet veren işletmeler işlerini büyütmeleri için gerekli olan araçları sunmayı ve onların pazarlama becerilerini geliştirmeyi daha başarılı yapabilecekler..

Blueprint programının 2015 hayata geçirildiği zamandan beri 150’den fazla ülkede, 1 milyon küçük işletmenin dahil olduğu 2 milyondan fazla sosyal medya kullnıcı bu programa kayıt oldu. Blueprint hâlihazırda 13’den fazla dilde “Hedefleme,” “En İyi Yaratıcı Örnekler,” “Video” ve “Ölçümleme” gibi pek çok farklı Facebook pazarlama başlığında ücretsiz e-eğitim programını sanal ortamda  sunuyor.

Türkiye Facebook Ülke Direktörü Derya Matraş, Blueprint’in Türkçe e-eğitim programı ile ilgili fikir ve beklentilerini açıkladı:

“Dünyanın her yerinde, her ölçekte şirketin işlerini büyütmelerine ve pazarlama becerilerini güçlendirmelerine yardımcı olmaya verdiğimiz önemin bir parçası olarak Blueprint’i, Türkçe olarak sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Blueprint üzerinde yer alan 85’ten fazla e-eğitim kursuyla isteyen herkes, Facebook ürün ve hizmet ailesindeki pazarlama araçları konusunda bilgi sahibi olabiliyor. 6 milyondan fazla aktif reklam verenimizle birlikte her ölçekten kuruluşu, platformumuzda başarılı olmaları için güçlendirmek amacıyla yeni yollar geliştirmeye devam edeceğiz.”

Türkçe olarak sunulan Blueprint salal kurslarına erişmek için facebook.com/blueprint web adresine giriş yaparak Blueprint Kataloğu ana sayfasının sağ üst köşesindeki “Profili Düzenle” seçeneğinden dil tercihlerinizi Türkçe olarak değiştirebilirsiniz.
Facebook ile sosyal medyada ticari başarı kazanmak ve isteyen işletmelerin başında genç girişimciler bulunuyor. Daha başarılı bir ticari yaşam için sanal eğitim programlarının girişimcilere başarı getireceği kanısındayız.

Birbiral sosyal meyda ile gelişecek