Twitter direkt mesajları yönlendirebilen virüs tespit etti

Twitter virüs konusunda bilgi paylaştı

Twitter direkt mesajları yönlendirebilen virüs tespit etti

Anadolu Ajansı tarafından haberleştirilen konuya göre Twitter, sosyal ağda istenmeyen kişilere gizli mesajlar gönderebilen virüs tespit etti.


Yapılan açıklama ile kullanıcılarına Twitter virüs konusunda uyarıda ve bilgilendirmede bulundu. Virüsün özellikle direkt mesajları ya da korunmalı twitleri kapsadığı konusunda uyarıda bulundu. Bu durumun bir yılı aşkın süredir kullanıcıların özel mesajlarının istenmeyen ve bilinmeyen üçüncü taraflara iletilmiş olabileceği bilgisini kamu oyu ile paylaştı.

Bu istenmeyen uygulamanın Twitter üzerinden müşteri hizmeti sunan işletmeler arasındaki direkt iletişimi etkilediği belirtiliyor. İstenmeyen virüs olayının Mayıs 2017’de başladığını ve firmanın bunu fark etmesi ile 10 Eylül’de ortadan kaldırıldığı belirtildi.

Virüsten etkilenen kullanıcı sayısının ise 335 milyon da yüzde birinden altında olduğu belirtiliyor.

Özelle mobil cihazların kullanımı ile sosyal ağlarda kullanıcı sayısı ve iletilen iletişim sayısında patlama oldu. Bununla birlikte kişisel verilerin korunmasında her zaman riskler artmaya başladı.

Deritel olarak mobil kullanıcılarının güvenlik konusunda bilgilenmeleri ve cihazlarında gerekli güvenlik ihtiyaçlarına cevap vermeleri gerekiyor.  Twitter virüs konusundaki uyarıların ve bilgilendirmenin dikkate alınması kullanıcıların faydasına

Birbiral Yerli Ürünler Sanal Marketi
Deri bileklik, deri kılıf ve Telefon Aksesuarları, takılar